İnternet korsanları İspanya'da buluştu

Dünyanın dört bir yanından bin 500 internet korsanı, "Dünya Hacker Günü" kapsamındaki seminerlerde güvenlik konusunu tartıştı.
Bu haber 2015-04-29 18:53:06 eklenmiş ve 3088 kez görüntülenmiştir.

Dünyanın dört bir tarafından gelerek İspanya'nın başkenti Madrid'de buluşan yaklaşık bin 500 internet korsanı, "Dünya Hacker Günü" adlı etkinlik kapsamında, dijital dünyada kamu kurumları, özel şirketler ve bireylerin güvenliğinin nasıl daha iyi olabileceğini, hangi şartlarda ne kadar tehdit bulunduğunu ele aldı.

Seminerlere İspanya'dan katılan internet korsanlarından Jesus Gonzalez, sadece 100 dolar harcayarak gerekli malzemeleri alıp ciddi zararlar verebilecek siber saldırılar düzenlenebileceğini söyledi. Gonzalez, bunun dışında tek gereksinimin internet bağlantısı olduğunu belirtti. 

Bir başka internet korsanı Antonio Ramos da halen birçok şirketin siber güvenliği için gerekli yatırımı yapmadığını vurguladı. Ramos, "Çünkü bunu sadece bir gider kalemi olarak görüyorlar" dedi.

"Van Hauser" lakaplı tanınmış Alman internet korsanı Marc Heuse ise dünya üzerindeki internet korsanı sayısını tahmin etmenin zorluğuna değinerek, "Her birinin farklı bir amaç için çalışabileceğini ve yine her birinin kendi çalışma tarzının olabileceğini unutmamalıyız" diye konuştu.

Heuse, "Zaten bugün 'hacker' kelimesinin karşılığını tam olarak açıklamak da çok zor. Herkes kendisi için bu tanımlamayı kullanabilir. Bunu profesyonel anlamda yapan da kötü amaçlar doğrultusunda kullananlar da kendilerini bu şekilde tanımlıyor" ifadesini kullandı. 

Dünyada en çok internet korsanının Rusya, ABD, Almanya ve İsrail gibi ülkelerde bulunduğunu dile getiren Heuse, "Bu ülkeler özellikle ulusal güvenlikleri için internet korsanlarıyla çokça çalışıyor. İsrail'e gittiğimde buradaki birçok internet korsanının ulusal güvenlik için çalıştığını gördüm" dedi.

Heuse, dijital güvenliği sağlamak isteyen herkesin ve her kurumun iyi bir internet korsanına ihtiyaç duyduğunu belirterek, "İyi bir internet korsanı dijital dünyada istediği tüm bilgiye ulaşıyor. Özellikle saldırı ve korsanlık amaçlı çalışanların yakalanması çok zor. Fiyatlandırma ise işin boyutuna göre değişir" şeklinde konuştu. (AA)


ETİKETLER : internet korsanı Marc Heuse Jesus Gonzalez Seminerler Dünya Hacker Günü dijital dünya özel şirketler hacker Rusya ABD Almanya İsrail dijital güvenlik
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güvenlik haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı