İzmir Bilimpark'ta kuluçka merkezi açıldı

Tasarımda yüksek katma değerli ürünlerin geliştirildiği merkez olma hedefiyle kurulan İzmir Bilimpark'ta Kuluçka Merkezi binası hizmete girdi
Bu haber 2015-07-05 14:31:02 eklenmiş ve 655 kez görüntülenmiştir.

İZMİR (AA) - İzmir’in tasarımda yüksek katma değerli ürünlerin geliştirildiği merkezi olma hedefiyle kurulan İzmir Bilimpark'ta Kuluçka Merkezi binası hizmete alındı.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, yaptığı açıklamada, oda, üniversite ve İTOB Organize Sanayi Bölgesi öncülüğünde kurulan İzmir Bilimpark’ta, önemli bir aşamanın daha tamamlandığını ifade etti.

İEÜ Mimarlık Bölümü'nden bir ekibin tasarladığı İdare ve Kuluçka Merkezi Binası'nın kullanıcıların hizmetine açıldığını aktaran Demirtaş, binanın yeni bir mimari dile sahip olduğunu, yaratıcı düşüncenin, binanın tasarımıyla başladığını kaydetti.

İzmir Bilimpark’ta ileri teknolojili ürünlerin seri üretimi için firmalara yer tahsis edeceklerine dikkat çeken Demirtaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İzmir Bilimpark, yaratıcı, yenilikçi firmaların katılımıyla Türkiye’nin bilim üretim üssü haline gelecek. Gelecek üçüncü bin yıla Türkiye’yi hazırlamak için genç nesillerin her türlü bilimsel çalışma imkanı bulması çok büyük önem taşıyor. Biz de bu imkanı genç, yaratıcı girişimcilerimize sunuyoruz. Hedefimiz, İzmir Bilimpark’ın Ar-Ge, inovasyon ve tasarımda yüksek katma değerli ürünlerin geliştirildiği ve üretildiği bir teknopark olmasıdır."

(AA)


ETİKETLER : İzmir Ekonomi Üniversitesi İzmir Bilimpark teknoloji bölgesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Çevre haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı