Türk yazılım firmasına 'üstünlük' ödülü

ODTÜ Teknokent'te faaliyet gösteren Türk yazılım firması Sisoft, bulut teknolojileri üzerine geliştirdiği yazılımlarla global "Oracle Üstünlük Ödülü" aldı
Bu haber 2015-11-03 10:33:44 eklenmiş ve 746 kez görüntülenmiştir.

ANKARA - Selma Kasap

ODTÜ Teknokent bünyesindeki Türk yazılım firması Sisoft, bulut teknolojileri üzerine geliştirdiği yazılımlarla bu alanda faaliyet gösteren Oracle firması tarafından "Yılın ISV Bulut Partneri" seçilerek "Üstünlük Ödülü"ne layık görüldü.

Sisoft Genel Müdürü Ömer Siso, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1998'den bu yana Oracle Partner Network (OPN) üyesi olarak faaliyetlerini sürdüren firmanın, sağlık sektörüne sunduğu yazılım çözümleriyle hem ulusal hem de uluslararası pazarda önemli deneyimler edindiğini anlattı. 

Sağlık yazılımı alanında ürünler geliştirdiklerini belirten Siso, "Sisohbys"in Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika’daki 700'ün üzerindeki sağlık kuruluşunda kullanıldığını aktardı.

Siso, dünya çapında pek çok ülkenin sağlık bakanlığı tarafından kabul gören Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) üzerine dünya çapında yürüttükleri faaliyetleri bulut teknolojilerine taşıdıklarını söyledi. 

Geliştirdikleri bulut çözümleriyle, "Yılın ISV Bulut Partneri" seçildiklerini ve "Oracle Üstünlük Ödülü"ne layık görüldüklerini bildiren Siso, ödülün, Türk yazılım firması olarak kendilerine büyük avantaj sağlayacağını vurguladı. 

Bulut çözümlerinin büyük bir maliyet avantajı getirdiğine dikkati çeken Siso, "Teknoloji olarak her platformda çalışma özelliğine sahip olan ürünümüzün en büyük avantajı, merkezi olarak birden fazla sağlık tesisini tek bir merkezden yönetebilmesi" dedi. 

AA


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Bilim & Teknoloji haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı