Marmaris satılık daire

Son zamanların en iyi yatırım araçlarından biri olan arazi yatırımı, çok revaçtadır.
Bu haber 2016-06-06 13:58:50 eklenmiş ve 926 kez görüntülenmiştir.

Son zamanların en iyi yatırım araçlarından biri olan arazi yatırımı, çok revaçtadır. Arsa ve arazi alımında Marmaris emlak fiyatları sayesinde sizlere sunulan arsalardan faydalanarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Marmaris’in hangi bölgesinden isterseniz bütçenize uygun arsa ve arazi temin etme şansınız mevcuttur. Arazi alırken arazinin imar durumuna bulunduğu bölgeye çevresinde göl olup olmadığına yola olan cephe bilgisine bağlı olduğu belediye imar işlerinden bilgi alabilirsiniz.

 

Satın alacağınız arazinin yüzölçümüne araziye ait kadastro yolu olup olmadığına mal sahibinden almış olduğunuz tapu fotokopisi ile tapu kadastro müdürlüğünden başvurarak gerekli bilgileri temin edebilirsiniz. Marmaris satılık daire ve arsa arazi firmasından arazi almadan önce dikkat etmeniz gereken nokta arsanın veya arazinin imar planı varmadır. İmar planı üst ölçeklere uygun mudur, ayrıca imar planında bulunan özel şartlara ve kısıtlamalara ayriyeten dikkat etmeniz gerekmektedir.

Mal sahibi ile anlaşma yapmadan önce alacağınız arsa veya araziyi gidip yerinde görmeniz gerekmektedir. Tapu sicil müdürlüğünden sorgulatacağınız arsa veya arazinin tapuda geçen özellikler ile uyuşup uyuşmadığını mutlaka sorgulatın. Özellikle dere ve göl kenarlarındaki araziler konusunda ekstra bir dikkat sarf etmeniz gerekir, zira su toplama havzası olabilecek bu tarz yerlerde yapılaşma izni verilmeyebilir.  Tarihi ve kültürel dokusu olan veya sit alanı olarak bilinen yerlerde, sel, deprem ve heyelan gibi doğal afetlere maruz kalabilecek arazi yapısının olduğu bölgelerden arsa almak son derece risklidir. Almış olduğunuz arazinin tarlamı değimli diye özellikle dikkat edin eğer aldığınız arazi hisseli tapu ise bütün hissedarlardan alım için imza alınması gerektiğini unutmayın. İmar Müdürlüğü’nden imar durumunu, Tapu Sicil Müdürlüğü’nden de satış ile ilgili aleyhte şerh olup olmadığını da kontrol ediniz.

 

Alacağınız arazinin üzerinde işgalci konumunda ruhsatsız ve kaçak bir yapı var ise bu tarz arazilere yatırım yapmaktan kaçınmanız menfaatiniz içindir. Araziyi satın alırken arazinin sahibini kimliğinden kontrol edin üçüncü şahıslardan vekâlet olmadan alış yapamazsınız bu yüzden kesinlikle yetkili olmayan üçüncü kişilere ödeme yapmayın ve kaparo vermeyin. Marmaris satılık daire ve arazi firmasından almış olduğunuz arazi ile ilgili tüm gerekli bilgiler hakkında yardım alarak yatırımınızı doğru şekilde yapabilirsiniz.

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Makaleler haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı