Mustafa Demir halkla birlikte darbeye karşı sokaklarda!

Paralel Yapı'nın 17 Aralık'ta yolsuzluk kumpası kurduğu Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir darbe girişimiyle ilgili olarak; “Bize 17 Aralık’ta yolsuzluk ve rüşvet kumpası kuranlar şimdi de TSK'nın içindeki yapılarıyla darbe girişiminde bulundu” dedi
Bu haber 2016-07-22 10:32:05 eklenmiş ve 723 kez görüntülenmiştir.

 Paralel Yapı'nın 17 Aralık'ta yolsuzluk kumpası kurduğu Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir 15 Temmuz darbe girişine karşı halk ile birlikte sokaklara çıktı, yaralıları ziyaret edip, şehit yakınlarına destek verdi.

 

Paralel terör örgütünün 17 Aralık'ta yolsuzluk suçlaması attığı Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, yine paralel yapının 15 Temmuz darbe girişiminde de karşısında durdu. Demir demokrasi için halk ile el ele verip sokağa çıktı, yaralananlara ve şehit olanların yakınlara destek verdi.

 

Demir, 15 Temmuz günü paralel askerlerin darbe girişiminde kurşunlara maruz kalan, tanklarla mücadele eden ve yaralanan vatandaşları hastanelerde ziyaret edip her türlü yardımlarına koşarken, şehitlerin cenaze namazlarına katılıp şehit ailelerine destek oldu.

 

15 Temmuz gecesinden beri halkla beraber demokrasi nöbeti tutan Mustafa Demir süreçle ilgili şöyle konuştu: "Biz günlerdir buradayız! 15 Temmuz akşamından şu ana kadar buradayız. Vatan Caddesi gördüğünüz gibi kalabalık. İnsanlar az önce konuşurken vatanımız için milletimiz için Reisimiz için buradayız diyorlar. Sloganları bu. Burası son derece önemli, İstanbul açısından Türkiye açısından son derece önemli! Paralelin tankları buraya gelemedi. Vatan'ın girişinden ve belediyenin alt tarafından önü kapatıldı ve buraya giremediler. Çok stratejik bir yer Emniyet Müdürlüğü burada olduğu için; aslında burada devletin milletine sahip çıktığı en önemli nokta burası!

 

1960 yılında rahmetli Menderes'in idamından bu yana, anadan kıza babadan oğula bir acı vardı. Adeta miras geçer gibi bir acı vardı ve bu acı insanların gözyaşlarını içine akıtan bir acı vardı! 15 Temmuzda bu acıyı insanlar sevince çevirdiler, yani tarihin gidişatını değiştirdiler

 

Cumhurbaşkanımızın bir talimatı oldu biliyorsunuz 1 hafta buradan ayrılmayacaksın dedi. Bu insanlarımız 1 hafta burada biz de onların hizmetinde olacağız."

 

FATİH DARBECİLER İÇİN STRATEJİK BİR BÖLGEYDİ

 

Demir'in belediye başkanı olduğu Fatih, İstanbul'da en ağır mücadelelerin yaşandığı semtlerden biriydi. Bilindiği gibi İstanbul Emniyet Müdürlüğü darbeciler açısından hayati öneme sahipti. 15 Temmuz gecesi Vatan Caddesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana binası ve Saraçhane'de çok sayıda ölüm ve yaralanmalar oldu. İstanbul'u darbeci paralellerin eline bırakmamak için canını ortaya koyan halk ve emniyet görevlileri ile darbeciler arasında gece sabaha kadar ağır çatışmalar yaşandı. O çatışmada PDY tanklar ve silahlarla birçok polis ve sivil vatandaşı şehit etti ve yaraladı. Paralel Yapı - FETÖ mensubu kişilerin daha önce zarar vermek istedikleri Mustafa Demir, ilk akşamdan itibaren halkla birlikte sokaklara çıkıp demokrasiyi savundu.

 

FATİH'E İLK OPERASYON 17 ARALIK'TA YAPILMIŞTI

 

17/25 Aralık'ta hükümeti yıkmak için harekete geçen terör örgütü FETÖ, bazı iş adamları ile birlikte Fatih Belediyesi ve Başkan Mustafa Demir'e yolsuzluk iddiasıyla operasyon düzenledi. Daha sonra bu iddiaların asılsız olduğu ve asıl amaçlarının hükümeti yıkmak olduğu ortaya çıkınca örgüt elemanları yurtdışına kaçtı.

 

Kaynak:  http://www.zaman.com.tr/gundem_mustafa-demir-bize-yolsuzluk-ve-rusvet-kumpasi-kuranlar-simdi-de-_2382755.html

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Çevre haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı