Galaxy S6’nın Kamera Sensörleri Farklı Mı?


Bu makale 2015-05-08 22:11:07 eklenmiş ve 545 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Galaxy S6 modeli telefonunun hakkında bazı söylentiler vardır. Bu söylentiler Galaxy S6 telefon modelinde bölgeden bölgeye kamera sensörlerinin değişiklik gösterdiği ile ilgili söylentilerdir. İddialara göre Galaxy S6 modelinde Isocell veya Sony ımx240 kullanıyor olabilir. XDA forumlarında ortaya atılan bu ilginç iddianın gerçek olup olmadığı bir merak konusudur. Bananaz isimli bir kullanıcının Galaxy S6 telefon modelinde kamera sesnsörlerinde bir farklılık olduğunu tespit etmesi ile başlayan bu söylentiler yapılan donanım sınaması ile bu söylentilerin doğru olduğunu ortaya çıkardı. Bu donanım sınanması ile Galaxy S6’nın bölgeden bölgeye farklı kamera sensörleri kullandığı ortaya çıktı. 

 

Donanma sınasında ortaya çıkan sonuca göre Samsung Galaxy S6 telefon modelinde Isocell ve Sony ımx240 sensörleri kullanılabiliyor yani bu sensörler ile bu telefon oldukça uyumlu. Galaxy S6’nın Sony ımx240 sensörüne sahip olan telefonları yine Galaxy S6’nın Isocell sensörülü telefonlarından oldukça kaliteli fotoğraflar çekiyor. Ancak bunun somut bir şekilde kanıtı henüz ortaya çıkmamıştır. Ancak sensörlerin farklı olması kanıtlanmış bir gerçektir. İlerleyen zamanlar içinde Samsung’un bu konu ile ilgili bir açıklama yapması beklenirken bu ilginç farklılık başka soruları da beraberinde getiriyor. Acaba Samsung diğer telefon modellerinde de böyle bir farklılık yapmış mıydı? Samsung’un neden böyle bir farklılığı tercih ettiği merak konusu olsa da bu konu uzun bir süre tartışılacak gibi gözüküyor. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı