İnternet 2023’te Çökecek Mi?


Bu makale 2015-05-08 22:12:12 eklenmiş ve 394 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Yapılan araştırmalara göre internet ortamında yapılan bunca yenilik ve özellikler böyle artmaya devam ederse 2023 yılına kadar alt yapının yetersiz bir hale geleceği düşünülüyor. Bu durumu araştırma konusu olarak alan ve çeşitli araştırmalar ile bu sonuca varan bilim insanları 2023 yılında internetin çökecek olabilmesi ihtimaline karşı bazı önlemlerin alınması gerektiğini söylüyor. Veri iletiminin yetersiz kalacağını söyleyen İngiliz bilim insanları buna bir önlem alınmasının şart olmasını ve aylar üzerinden nasıl geliştiğinin incelenmesini ve takip edilmesi gerektiğini bildiriyorlar.  Techinside'ın haber yaptığı bu incelemeyi yapan Birmingham Üniversitesi’nde Profesör olan Andrew Ellisdir. Elis 2023 yılına kadar idare edilebileceğini ancak 2023 yılında ve bundan sonraki yıllarda veri iletiminin yetersiz olacağı hakkında bilgi verdi. 

 

Yapılan laboratuvar testlerinde 2023 yılına kadar veri iletiminin yetersiz kalacağını tespit eden Elis bu konu hakkında hemen önlemlerin alınmasını istiyor ve böylece bu süreyi biraz daha ileri taşımayı hedef haline getirmiş bir durumda. İngiltere’de enerjinin yüzde on altısının internet için harcandığını düşünürsek ilerleyen zamanlarda bu oranın çok daha fazla artacağını söyleyebilmek mümkün. Gelişmiş ülkelerde durum böyle ise az gelişmiş ve gelişmemiş ülkelerde durumun çok daha kötü bir hale geleceği açıktır. Bu durumun önüne geçebilmek için ve bu durumun gelişini durdurabilmek ve azaltabilmek için gerekli önlemlerin alınması oldukça önemlidir. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı