Drone Nedir? Nasıl Kullanılır?


Bu makale 2015-05-08 22:27:52 eklenmiş ve 404 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Drone’nin sözlük anlamına baktığımız zaman erkek arı anlamına geldiğini görmekteyiz. Fakat günümüzde kullanılan bir diğer anlamı ise insansız hava uçakları anlamındadır. Wi-Fİ bağlantılı Drone cihazlarını bulmakta mümkün. Eskide uzaktan kumandalı arabaları bilirsiniz. Hepimizin çok sevdiği ve bir yere çarpmamak için özenle kullandığımız arabaların havada da gidebildiğini ve bu araç sayesinde birçok işlem yapabildiğinizi düşünün işte bu cihazlara verilen ad ise Drone cihazlarıdır. Drone cihazları havada ve karada görüntü alabilen bir cihazdır. Birçok alanda bu cihazı kullanabilme şansına sahipsiniz. Gazetecilik ve TV dünyasında bir çığır açması beklenen bu cihazın alması zor görüntüleri video şeklinde ve fotoğraf çekerek alma şansına sahiptir. Bu nedenlere bağlı olarak gazetecilik ve TV dünyasında oldukça geniş bir kullanıma sahip olacağı bellidir. 

 

Su altında kayıt yapabilme özelliği ve sörf yaparken kullanabileceğiniz bu ürünlerde bu özelliğin çok daha üst düzeye geldiğini göreceksiniz. Yani baktığınız zaman bu kullanımları ile de spor alanında da oldukça fazla bir şekilde kullanılacağı bir gerçektir. Diğer yandan bu cihazı kişisel olarak seyahat yaparken de kullanabilirsiniz. Böylece gittiğiniz yerlerde çekmek ve video altına almak istediğiniz bu görüntüleri çok kolay ve rahat bir şekilde alabilirsiniz. Bunun kullanımı oldukça basit olmakla birlikte aynı zamanda da bu kayıtları başka bir cihaza aktarabilme şansına bu cihazlar sayesinde sahipsiniz. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı