Kış Lastiği Kullanmanın Önemi Nedir?


Bu makale 2015-05-11 19:06:07 eklenmiş ve 370 kez görüntülenmiştir.
Bilgitekno [Otomobil İnceleme]

Kış aylarındaki hava durumuna ve yollarda oluşan sıkıntılara yaz lastiğinden çok daha fazla olarak kış lastiği daha çok uyum göstermektedir. Güvenlik açısından oldukça önemlidir. Özellikle ıslak yollarda sürüş güvenliği ve sürüş kolaylığı sağlar. Ayrıca hava koşullarına göre lastik kullanmanızda ki en önemli tarar lastiğin kilometre performansının artmasıdır. 

 

Kış lastiğinin kullanılması oldukça önemlidir. Kış aylarında yaşanan birçok kazanın sebebi yaz lastiklerinin kış aylarında kullanılmaya devam etmesidir. Oysa yaz lastiğinde buza tutunabilecek bir güç yoktur. Ancak kış lastiğinin genel yapısına bağlı olarak hem ıslak yolda hem de buzlu yolda yola tutunabilme oldukça iyidir. Bu yüzden hem dışarıdakilerin hem de araba içindekilerin güvenliği için kış lastiği şarttır. Diğer yandan her şeyi kontrolünüz altına almak istiyorsanız zincirde takmanız gereklidir. Kış aylarında lastikleriniz zincirlerinizin olup olmadığı ve hızınız oldukça önemlidir. Bu içini güvenliğiniz açısından kontrol altına alırsanız kış aylarında güvenlik ile ilgili bir sıkıntı yaşamanız oldukça zordur. Mutlaka kış aylarında kış lastiklerinizi taktırın. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı