Yaz Sürecinde Arabaya Yapılması Gereken Bakımlar Nelerdir?


Bu makale 2015-05-11 19:07:24 eklenmiş ve 339 kez görüntülenmiştir.
Bilgitekno [Otomobil İnceleme]

Yaz aylarında aracın birçok bölgesine ve parçalarına bakım yapılması gereklidir. Örneğin motor bakımı için bujilerin değişmesi şarttır. Hava filtresi eğer 10 bin kilometreyi doldurmuşsa mutlaka hava filtresinin de değişmesi gereklidir. Motor yağı, polen filtresi, benzin filtresi, radyatör suyu gibi parçaların kontrollerinin yapılması şarttır.

 

Aküde ihmal edilmemesi gereken bir parçadır. Akü uçlarının sıcak su ile yıkanması en doğru bakım olacaktır. Yaz aylarında mutlaka kış lastiklerinin çıkarılarak yerlerine yaz lastiklerinin takılması gereklidir. Klima ve havalandırmanın da kesinlikle kontrolden geçmesi far ampullerinin de incelenmesi gereklidir. Diğer yandan antifrizin seviyesi kontrol edilirken aynı zamanda akü başlarının kontrol edilmesi gerektiğini unutmayın. Hava filtresini kontrol ettikten sonra lastiklerinizin havasını da kontrol etmeyi unutmayın. Bu gibi bakımların bu işleri anlayanlar tarafından yapılması çok daha doğrudur. Çünkü arabada eğer bir sıkıntı varsa bunu bu işten anlamayan birisinin anlaması mümkün değildir. Bu yüzden ya ve kış aylarındaki bakımını bu işlemlerin yapıldığı yerlerde yaptırmanız daha doğrudur. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı