Otomobillerde Hararet Oluşumu Nasıl Engellenir?


Bu makale 2015-05-11 19:09:03 eklenmiş ve 584 kez görüntülenmiştir.
Bilgitekno [Otomobil İnceleme]

Otomobiliniz yani kullandığınız aracın hararet yapması birçok nedenden kaynaklanabilir. Bunu fark edebilir ve doğru uygulamaları yaparsanız aracınıza zarar gelmez. Öncelikle arabanızda hararet neden olur ona bakalım. En büyük nedenlerinden biri fanın devreye girmemesidir. Bir diğeri termostat açılmıyordur. Bu iki neden çok fazla bir şekilde hararet yapmada karşımıza çıksa da diğer nedenlerde şunlardır: radyatör hava yaptığı için, devridaim pompasının kaçak yapması, bu nedenler arasında gösterilebilir. Bunları önlemek için bakımlarının yaptırılması ve kontrollerinin aksatılmadan yapılması gereklidir. Böylece yol ortasında beklenmedik bir durum ile karşılaşmanız pek mümkün olmaz. 

Hararet yapmasını önleyemediyseniz ve hararet yaptıysa öncelikle yapılan kenara çekerek motoru durdurmaktır. Ancak bu çok zararlı olacaktır. O yüzden motoru durdurmak yerine aracınızın neden hararet yaptığını bulmanız gerekir. Anladıktan sonra motorunu kapamanız daha doğru olacaktır. Sorunu anladıktan sonra önlem almanız çok daha doğru bir tutum olacaktır. Sonrasında sıkıntı neyse bunu çözerek harareti düşürebilirsiniz. Ancak böyle bir şey yaşamadan bakımlarını yaptırarak bu olasılığı en aza indirmeniz çok daha doğru olacaktır. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı