Türkiye’deki en hızlı tren kaç km/saat ile gidiyor?


Bu makale 2015-04-22 18:16:32 eklenmiş ve 474 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Demir yolları diğer kara yollarından deniz yollarından ve hava yollarından çok daha güvenilir bir ulaşımı sizlere sunmaktadır. Tren yolları Türkiye’de giderek artmaktadır aynı zamanda tren yolculuğunun süresi daha kısa zamanlara düşmektedir. Avrupa’ya baktığımız zaman bu konuda geride kalmış gibi gözüksek de aslında tren yollarımız oldukça yüksek kalitedir. Ancak ülkemizde meydana gelen tren yolu kazaları daha dikkatli olunması gerektiğini ortaya koymuştur. Türkiye’de en hızlı tren şu anda 250 km/saat ile gitmektedir. 

 

Ancak bu durum hava şartlarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle bütün trenlerin bu hızda gittiğini söylemek de mümkün değildir. Ancak yeni yapılan tren yollarında bu denetlenen bir sonuç olarak karşımıza çıkmıştır. Diğer yandan eskisinden çok daha fazla bir biçimde tren yolu tekrardan tercih edilmeye başlamıştır. Bundaki en önemli neden trenlerin içlerindeki konforun artmasıdır. Tren diğer birçok ulaşım yollarından çok daha güvenilir ve konforlu bir hale gelmiştir. Sizde gönül rahatlığı ile hızlı trenleri tercih edebilirisiniz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı