Nokia Alcatel-Lucent'i satın aldı


Bu makale 2015-05-02 09:32:19 eklenmiş ve 365 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Kuşkusuz cep telefonu markası olarak bildiğimiz ve geçtiğimiz dönemde 5.4 milyar dolara cep telefonu birimini elden çıkaran Nokia 15.6 milyar dolarlık bir satın alma ile Alcatel-Lucent’i satın aldı. Bu satın alma süreci pek çok kişi şaşırtsa da Nokia dev bir şirket ve cep telefonu birimi zarar eden tek birim olarak biliniyordu. Markanın donanım ve yazılım alanındaki gücü oldukça biliniyor. Özellikle Telekomünikasyon alanında 5G teknolojisini geliştirmek için çaba harcayan markanın Alcatel-Lucent’i alması 40 bin AR-GE çalışanı ile mükemmel bir güce sahip olmasını sağladı. Nokia doğru adımları atarsa birkaç sene sonra tüm cep telefonlarında Nokia teknolojisi yer alabilir.  

 

Bu haber özellikle Nokia markasını sevenler için de heyecan yarattı. N1isimli android tableti ile çok ciddi satış rakamları yakalayan markanın 2016 başına kadar telefon çıkarmaması Microsoft ile olan anlaşmasının bir gereği. Ancak dedikodular markanın 2016’da android telefon çıkarabileceğini göstermektedir. Here harita uygulaması ile bilinen ve sevilen Nokia bu uygulamayı satabilir. Söz konusu satın alma sayesinde 5G alanında büyük bir güç birliği sağlanmış oldu ve yarışta Nokia için avantaj sağlandı. Ancak Nokia bir şekilde 5G teknolojisini geliştirme yarışını kaybederse bu alacağı çok ciddi bir darbe olabilir. Nokia’nın geleceğini izlemeye devam edeceğiz ve markanın teknolojiye yön verme tutkusunun sonucunu göreceğiz. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı