Apple Çin’de Güneş Santrali Kuracak


Bu makale 2015-05-02 10:28:01 eklenmiş ve 312 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Teknoloji şirketi olan Apple’in Çin’de güneş santrali kuracak olması herkesi şaşırttı. Apple bu projeyi ABD’li güneş paneli şirketi Sunpower’ın yardımı ile yapacak gibi görünüyor. Bu iki güçlü şirketin birlikte güneş santrali işine girmeleri onların ne kadar güzel ve büyük bir iş çıkaracaklarının garantisi olmuştur. Çin’de kurulacak olan bu güneş santralinin yılda seksen milyon kilowatsaat elektrik üreteceği söyleniyor. Santralin kurulu gücü 40 megavat olacak ve yaklaşık almış bir bin evin elektrik ihtiyacını karşılayacağını söylüyor. Bu dünyadaki en büyük güneş santrallerinden biri olacağını belli eden bir sonuçtur. Apple’in Çin’de ki ofis ve mağazalarında kullanılan elektrik oldukça fazladır ancak bu elektrikten çok daha fazla üretimin yapılacağı belirtildi. Fazla kalan elektrik üretiminden Çin’in faydalanacağı da anlaşma olarak yer alıyordu. Ancak Apple’in sadece Çin’de güneş santrali olmayacak aynı zamanda Almanya, İngiltere, Avustralya, İspanya, İtalya’da da güneş santrali yapılmak istendiği açık bir şekilde ifade edildi. Ancak bunun için herhangi bir anlaşmanın olup olmadığı bilinmiyor. 

 

Apple’in en dikkat çeken özelliği ise tüketimini yaparken çoğunlukla yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanmasıdır. Üstelik bu yüzde şuanda yüzde seksen yediye kadar ulaşmıştır. İlerleyen zamanlarda bunu yüzde yüze kadar çıkartmak istediğini söyleyen Apple şirketi herkese örnek olması gereken bir davranış sergilemekten kaçınmıyor. Umarım bu isteğine çok kısa bir süre içinde kavuşur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı