Askerler artık özelliksiz cep telefonlarını koğuşa sokabilecekler mi?


Bu makale 2015-05-02 10:29:26 eklenmiş ve 560 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

İletişim çağında artık telefon gün boyu sürekli elimizde olan ve sürekli fayda sağladığımız bir araç haline geldi. Askere giden gençlerin en önemli sorunlarından biri olan iletişim sorunu bu süreçte çok sorun yaratmaktaydı. Pek çok asker cep telefonlarını gizli kullandığı için ceza almaktaydı. Genel Kurmay bu alanda çözüm yaratmak adına artık yakın zaman içinde cep telefonlarının kullanımına izin verebilir. Söz konusu cihazların kamerasının olmaması gerektiği ve sadece mesaj atıp arama yapabilme özelliğine sahip olması isteniyor. 

 

Belirlenen saatlerde ailesini arayarak konuşmak askerlerin motivasyonunu yükseltecektir. Bu cihazların askerlerde sürekli bulunması gündemdedir. Yani kullanım saatleri dışında cihazları kullanmanız yasak olsa da cihaz sizde bulunacak. Hatta koğuşlarda bulunan prizlerin bu amaçla kullanımı da gündemde. Askerlerin düşük özelliklerdeki telefonu kullanmalarına rağmen güvenlik nedeni ile GPS, kamera ve benzeri özelliklere sahip olan akıllı cihazları kullanımına pek izin verilecek gibi görünmüyor. Bu nedenle askerler sosyal ağ kullanımından uzak kalabilir. 

 

Eski telefonlara yeniden yoğun bir talep olacağı bu nedenle bekleniyor. Hatta şimdiden cihazların değerinde ve fiyatında bir artış başladı. Asker telefonu olarak lanse edilen cihazlara denk gelirseniz şaşırmayın. Yakın zaman içinde bu da mümkün olabilir. Genel Kurmay hem motivasyonu arttırmak hem de askerlik sürecinin daha rahat olmasını sağlamak istiyor. Bu imkân silah altındaki pek çok kişiye de tanınacak. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı