Windows 10 Geliyor


Bu makale 2015-05-02 13:04:35 eklenmiş ve 303 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Herkes Windows 9’u beklerken Microsoft büyük bir sürpriz yaparak bekleyenlere Windows 10’un tanıtımını gerçekleştirdi. Bundaki temel neden aslında Windows 8 ile Windows 10 arasındaki farkın temellerinde neler yattığı ve ne gibi değişimler ile karşımızda olduğunu göstermektir. Windows 10 da bazı özellikler de geri çekilmeler olsa da bazı özelliklerde de bir adım ileriye taşındığını bu özelliklerin görmekteyiz. Geri çekilmekten kastımız örneğin Windows 8 ile gelen başlat menüsüdür. Windows 8’de kullanımı oldukça zor olan bir başlat menüsünün Windows 10 da eski haline geldiğini ve kullanıcılarını ve bekleyenlerini oldukça sevindirdiği açıktır. 

 

Yenilik olarak görülmeyen başlat menüsü aslında birçok yeniliği beraberinde getirdiğini tanıtım videosunda göstermiş oldu. Canlı kutucukları sayesinde çok daha kolay ve zevk veren bir görüntü ile aslında şu zamana kadar en iyi başlat menüsüdür demek doğrudur. Windows 8’de olduğu gibi bu canlı kutucuklar otomatik olarak güncellenebiliyor ve güncellemeler sırasında ve yapıldıktan sonra bildirim olarak bilgisayarınıza geliyor. 

 

Karşılaşılan bir diğer yenilik ise tam ekran dayatmasına son verilmesidir. Alta almış olduğunuz dosyaları ekranda bir bütün şeklinde görmeyecek daha küçük boyutlarda bir görüntü sağlanacaktır. 2015 yılının ortalarında final sürümü gelecek olan Windows 10 da her yapısında yeni bir özelliğin ya da özelliklerin daha gelişmiş bir şekilde bulunduğunu unutmayın. Bekleyenleri tanıtımdan oldukça mutlu kalmıştır. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı