Türkiye 4G’ye Neden Geçmiyor?


Bu makale 2015-05-02 13:17:42 eklenmiş ve 492 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Türkiye’de 3G oluşumu çok uzun yıllar hizmet açısından ve tercih edilme açısından oldukça geri kalmıştı. Ancak şu anda 3G kullanımı hem oldukça fazladır hem de doğru bir kullanım ile karşımızdadır. Kablosuz internet olarak gördüğümüz bu 3G hizmeti artık hemen hemen herkesin bildiği ve genel olarak çok fazla bir şekilde tercih edilen bir hizmet olmuştur. Aynı zamanda 3G’nin hayatımızda ne kadar büyük kolaylıklar sağladığı da açıktır ve bu durum bazı soru işaretlerini aklımıza getiriyor. 3G hayatımızı bu kadar kolaylaştırdıysa ve düzene soktuysa neden bir üstü olan 4G’ye geçmiyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu soru yöneltildiğinde alınan cevap başka soruları da aslında beraberinde getirdi. 4G olmadan 3G’den 5G’ye atlamak. Türkiye’nin bunu yapabilecek durumda olup olmadığı ise merak konusudur. 

 

Türkiye’de 3G’ye bu kadar geç geçilmesinin en büyük sebeplerinden biri alt yapının bu hizmeti verebilecek durumda ve güçte olamayışıydı. Yani bu hizmeti verebilecek bir yapı ortada yoktu. Acaba 4G’nin gelmesinde de bu sorun mu yatıyor. Eğer böyle bir sorun varsa 5G’nin gelmesi de mümkün değildir. Ancak bu alt yapının çok pahalıya mal olacağı düşüncesi içerisinde değiliz. Bu sorun çok kısa bir süre içerisinde değiştirilebilir ve en iyi hizmeti verebilecek hale gelinebilir. Kısacası yeni cihazlarda kullanılacak olan 4G için alt yapının önemi oldukça önemli bir durumdadır. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı