İphone’da Dikte Özelliğini Etkinleştirme Ve Kullanma Nasıl Yapılır?


Bu makale 2015-05-02 13:21:05 eklenmiş ve 754 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

iOS 8 ile birlikte Dikte özelliğine Türkçe olarak da kullanılabilme şansını sunmuştur. Bu sayede artık iOS 8 yüklü iPhone, iPad ve iPod touch gibi cihazlara sahip olan kişiler sanal klavyeyi kullanmak yerine doğrudan ses ile ellerini kullanmadan dikte özelliğini kullanabiliyorlar. Eğer dikte özelliğini etkinleştirmek istiyor iseniz ve nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız aşağıda vereceğim bilgileri dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederim.

 

İphone’da dikte özelliğini etkin hale getirebilmek için öncelikle ana ekranda bulunan ayarlar uygulamasını açmanız gereklidir. Ayarlar kategorisine baktığınız zaman genel seçeneğine dokunmanız gereklidir. Genel sayfada yer alan klavye bölümüne girmeniz gereklidir. Klavyeler sayfasına girdiğiniz zaman dikteyi etkinleştir seçeneğini açık hale getirdiğiniz zaman dikte özelliğini etkin hale getirmiş olursunuz. Klavye üzerinde boşluğun yanında olan mikrofon işaretine basarak elle yazma yerine artık ses ile yazma yöntemini kullanabilir hale geleceksiniz. Böylece hem kendinizi yormamış olacaksınız hem de telefonunuzun size sunduğu bu özellikten çok basit bir şekilde yararlanabileceksiniz. 

 

Dikte özelliği hemen hemen bütün android telefonlarda olan bir özelliktir. Yine aynı veya benzer işlemler ile dikte özelliğini etkin bir hale getirebilir kapatmak istediğiniz zaman da kapat şeklinde komut vererek bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu özellik cidden çok büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Yukarda bahsettiğim şekilde dikte özelliğini etkin hale getirebilirsiniz. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı