İPhone İle Bluetooth Klavyeyi Bağlama Nasıl Yapılır?


Bu makale 2015-05-04 11:20:21 eklenmiş ve 402 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

İphone İle Bluetooth Klavyeyi bağlayabilmeniz için size bu işlemi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vermek istiyorum. Ancak bu işlemleri kademe kademe yapmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. İphone İle Bluetooth Klavyeyi bağlayabilmeniz için yapacağınız ilk adım ayarlara girerek bluetooth kısmına girmenizdir. Sonrasında Bluetooth özelliğini açık hale getirmeniz gerekmektedir. Bluetooth klavyesini açtıktan sonra Bluetooth yayın özelliğini etkin bir hale getirmeniz gereklidir. Bunu güç butonuna iki üç saniye basarak yapabilmeniz mümkündür. Hemen hemen bütün akıllı telefonlarda bu şekilde Bluetooth yayın özelliğini etkin bir hale getirebilmeniz mümkündür. Sonrasında yapmanız gereken şey ise Bluetooth’un klavyeyi bulmasını beklemeniz gereklidir. Diğer yandan aygıtlarda bulunan klavyenin göreceksiniz ve eşleşmeniz dokunduğunuz an yapılacaktır. 

 

Bağlanmak istediğiniz Bluetooth klavyesinin seçilmesi ile birbirine bağlanacaktır. Bu seçimi yaptıktan sonra gelen bildirim ile sizden bir şifre istenecektir. Klavye ile bu dört haneli şifreyi girmeniz gereklidir. Enter tuşuna bastıktan sonra Bluetooth klavyesi ile İphone birbirine bağlanmış olacaktır. Sonrasında bu özelliği kapatmak için Bluetooth’u kapatmanız yeterli olacaktır. Diğer yandan Bluetooth’u açtığınız zaman klavye eğer yakında ise otomatik olarak birbirine bağlanacaktır. 

 

Yukarıda anlattığım şekilde işlemlerinizi yaparsanız bu sorununuz çözümlenmiş olacaktır. Ancak yukarıda anlattığım sıralama ile yapmazsınız bu sonucu alabilmeniz mümkün değildir. Ancak yukarıdaki sıralamaya uyarak istediğiniz sonucu alabilmeniz mümkündür. Bluetooth klavye ile İphone’u birbirine bağlamış olacaksınız. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı