İPhone’da Rahatsız Etme Modunu Kullanma Nasıl Yapılır?


Bu makale 2015-05-04 11:23:05 eklenmiş ve 454 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Rahatsız etme modu İOS 6 ile gelen bir özelliktir. Bu özellik etkinleştirildiği zaman çağrı, SMS ve bildirimlerin alınması engellenmektedir. Rahatsız etme modunu açtığınız zaman ekranın üst köşesinde bir ay logosu oluşur. Böylece gelen aramalarda mesajlarda ve uyarılar gibi bildirimlerde seslerin kapatıldığını görmekteyiz. Rahatsız etme modu sayesinde gelen aramalar siz meşgule atmadan kendi kendine meşgule düşüyor ve telefonunuz hiç çalmıyor. Ancak telefonunuzda bu çağrılar cevapsız arama şeklinde görülmeye devam eder. Eğer isterseniz rahatsız etme modunda eğer siz arandıktan sonra 3 dakika içerisinde yeniden aynı kişi ararsa telefonunuzun çalmasını da sağlayabilirsiniz. Bunu ayarlardan yapabilme şansına sahipsiniz. Dakika süresini de ayarlayabilme şansına sahip olduğunuzu unutmayın. 

 

Rahatsız etme modunu açabilmeniz yani etkin bir hale getirebilmeniz için ayarlara girip rahatsız etme kategorisine dokunabilirsiniz. Ancak bunu üst menüden de etkin hale getirebilme şansına sahip olduğunuzu unutmayın. Bu hem çok daha kısa sürede hem de çok kolay bir şekilde olacaktır. Ancak rahatsız etme modunun ayarlanabilmesi açısından birçok farklı özelliği de size sunduğunu belirtmek istiyorum. Örneğin ayarlardan saat ayarı yaptığınız zaman her gün aynı saatte rahatsız etme modu etkin bir hale gelir ve aramalara, mesajlara ve uyarı gibi bildirimlerde ses kapanır ve telefonunuza gelen aramalar meşgule düşer. Yani her farklı gün için aynı uygulamayı tekrar tekrar yapmanıza gerek yoktur. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı