Windows 10’un Yeni Teknik Ön İzleme Sürümü Yayınlandı


Bu makale 2015-05-04 11:45:29 eklenmiş ve 345 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

21 Ocakta Microsoft bazı özellikler ile Windows 10’u bekleyenlerine tanıtmıştı. Bu basın toplantısında Cortana ve Xbox gibi farklı özellikleri bu yeni sürüme eklemiş ve bu yeni özellikleri teker teker basın toplantısında tanıtmıştı. Çok büyük bir ilgi gören Windows 10 yeni teknik ön izleme sürümünü tanıtmak için karşınıza çıktı. Ancak onun bu tanıtımında en çok ilgi duyulan özellik ise Türkçe dil desteği ile birlikte Windows 10’un kullanılabilmesidir. Bu yeni sürümde bizi birçok yenilik ve yeni özellikler beklerken geriye doğru adımları görmekte mümkündür. Geriye doğru adımlarda aslında birçok kişi tarafından yenilik olarak kabul edilmektedir. Başlat menüsünün Windows 8 deki zor hali Windows 10 ile istekler doğrultusunda eskiye dönmüştür. Ancak tam bir eskiye dönüş söz konusu olmamakla birlikte birçok yeniliği bu yapıda da görebilmek mümkündür. Bildirim merkezinde yapılan değişiklikler aslında beklediği gibi oldu. Windows 10’un bildirim merkezinde yaptığı bu değişiklikler beklenen bir durumdu. 

 

Beta aşamasında olan bu sürümün birçok hatasını görmek ve bulmak kolay olsa da sunduğu yenilikler onun bu hatalarını örtebilecek durumdadır. Ancak bu yeni sürümün daha çok geliştirileceğini ve hata payının en aza düşürüleceğinden eminiz. Türkçe dil desteği özelliği ile Türkiye’de bu sürümü kullanan kişilerin artacağı bellidir. Windows 10 yenilikleri ve geri dönüşleri ile beklenmektedir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı