Araba Farlarının Gözleri Kamaştırmaması İçin Öneriler


Bu makale 2015-05-04 11:48:12 eklenmiş ve 383 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Geceleri uzunları ve kısaları yakarak kullandığınız farları hem siz yaktığınızda karşıdan gelen araba olumsuz olarak etkilenir hem de sizin karşınızdan gelen araba yaktığı zaman aynı olumsuz durum ile karşılaşırsınız. Özellikle gece vakti gözleriniz sağlık açısından bu durumdan çok etkilenir ve bu etkilenme olumsuz bir şekilde olur. Bu nedenle farların gözleri kamaştırmaması için çok farklı öneriler ve tasarılar vardır. Ancak bunları tam olarak bu olumsuzluğu etkilediği söylenemez bu yüzden daha çok bilimsel önlemler almak çok daha doğru olacaktır. 

 

Araba farlarının gözleri kamaştırmaması için güneş gözlüğünü hem gündüz hem de gece tercih edenler vardır. Araba farları gündüz çok fazla kullanılmaz ancak gece vakti güneş gözlüğünü kullanmanız görüş mesafenizi ve görüş duyarlılığınızı oldukça aza indirecektir. O yüzden güneş gözlüğü pek etkili bir yöntem olmayacaktır. Diğer bir öneri ise cam filmi kullanmaktır. Cam filmi kanuna uygun değildir daha doğrusu araba bakıma girdiği zaman hafif kusurlu olarak bakımdan çıkacaktır. Araba farlarının çok büyük bir yüzdesini engellemeyi başarsa da yüzde yüzünü engelleyebilir demek doğru değildir. Ancak cam filminin zararlı ışınlara karşı koruma sağladığı da bilinmektedir. Ancak günümüzde araba farlarını en az boyuta indirecek ve sağlık açısından olumlu bir boyuta getirecek olan arabaların çalışmalarına başlanmıştır. Bunun yüzde yüz kesin sonuç vereceği düşünülmektedir. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı