İntel Ve AMD İşlemci Arasındaki Farklar Nelerdir?


Bu makale 2015-05-04 11:52:31 eklenmiş ve 413 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Eğer bilgisayarınızda İntel mi yoksa AMD işlemcisinin hangisini kullanmaya karar veremediyseniz öncelikle bilgisayarınızı ne için kullanacağınızı belirlemeniz seçim yapmanızı daha kolay bir hale getirecektir. Hemen hemen evde bulunan bilgisayarların çoğundan İntel işlemci bulunmaktadır. Bu yüzde yetmiş beş oranındadır. Ancak bu oranın bu kadar yüksek olmasının sebebi İntel’in bilgisayar markaları ile anlaşma yapmasıdır. Üstelik bilgisayarınıza yeni bir İntel işlemcisi almak istediğiniz zaman fiyatının çok yüksek olduğunu görmektesiniz ve eğer işlemcinizi değiştirmek istiyorsanız ana kartınızı da değiştirmeniz gerekir ve bu artı bir maliyetin çıkacağının göstergesidir. Bu sebeple İntel işlemci AMD işlemcisinden iyidir demek doğru bir yargı olmaz. 

 

AMD işlemcisine baktığımız zaman uygun fiyatı ile hemen hemen herkesin satın alabileceği bir işlemcidir. Ancak bu işlemcinin evdeki bilgisayarlarınız için olduğunu unutmayın. Başka bir amaçla kullanılacak olan bilgisayarlarda bu işlemcinin çok büyük bir faydasının olmadığını söylemek gereklidir. Ancak İntel işlemci ile AMD işlemci arasındaki farkı herhangi bir oyunda ya da bilgisayarınız ile yaptığınız bir işlemde görebilmeniz pek mümkün değildir. Bu iki işlemci arasındaki far çok az bir performans farkıdır. Ancak bu farkı bilgisayarınızda ne yaparsanız yapın anlamanız mümkün değildir. Çünkü bu fark oldukça azdır. Üstelik AMD işlemcisini yükseltmek istiyorsanız İntel’de olduğu gibi ana kartını değiştirmek zorunda değilsinizdir. Bu nedenle AMD işlemcisinin tercih edilmesi çok daha mantıklı duruyor. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı