Wingsuit Nedir Nasıl Yapılır?


Bu makale 2015-05-04 19:05:05 eklenmiş ve 679 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

İnsanlar uzun yıllardan beri uçmaya oldukça merak salmışlardır ve bundaki en önemli sebep ise uçan birçok hayvanı uçarken görebilmelidir. Uçaklar helikopterle ve çeşitli araçlar ile bunu yapabilmekteyiz ancak bu tam bir uçma eylemi değildir. İşte kuşlar gibi uçabileceğiniz aynı zamanda bir spor olan Wingsuit flying size bir kuş gibi uçabileceğiniz bir deneyim sunuyor. Wingsuit flying aynı zamanda adrenalin seviyesi oldukça yüksek olan bir spor dalı olduğu için sağlık olarak bazı hastalıkları olan kişilerin bu sporu yapması oldukça tehlikelidir. Bu nedenle bu sporu yapabilmek için kesinlikle doktorunuzdan izniniz olmalıdır. Bu spor dalında vücudunuza kanat şeklinde bazı objeler yerleştirilir. Bu sporu yapan kişiler ise bu objeler sayesinde havada süzülebilmektedir. Aynı zamanda da baktığınız zaman bir kuş gibi görünürsünüz. 

 

Wingsuit flying sporunu ilk defa yapacaksanız kesinlikle bunun eğitimini almanız ve uzman kişilerden yardım almanız gereklidir. Giydiğiniz ve taktığınız bu objeler yüz yıllar boyunca geliştirilmiş olmak ile birlikte özel malzemelerden üretilmiştir. Ancak bu sporda kontrol çok önemlidir. Kontrolün çok önemli olmasındaki neden nereye konacağınızı iyi bir şekilde tespit edebilmeniz ile ilgilidir. Çok büyük sıkıntılar ile karşılaşılmayan bu spor dalı için öncelikle çok yüksek yerlerden atlayabilecek kadar cesur olmanız oldukça önemlidir üstelik havada iken çok hızlı olacağınızı unutmayın. Eğer ilk defa deniyorsanız kesinlikle bir uzmanın yanınızda olması gereklidir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı