İlk Uçak Deneyimleri


Bu makale 2015-05-04 19:07:21 eklenmiş ve 440 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

İlk kez uçağa binmek gerçekten de bazılarına ürkütücü gelebilir ancak aslında uçağa binmenin korkulacak herhangi bir yanı yoktur. Uçağın bazı ani hareketleri olabilir ve daha önce böyle bir durum ile karşılaşmadığınız için diğer insanlara oranla daha fazla bir tepki verebilirsiniz. Ancak korkulacak bir durumun olmadığını söylemeliyim. Uçağın iniş ve kalkışlarında eğer görevlilerin dediklerini yaparsanız herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız. Bence asıl karşılaşabileceğiniz problemler uçağa binmeden önce yapacağınız işlemler ile ilgilidir. Bunun için ya birinin yanınızda olması gereklidir ya da görevlilerden yardım almanız lazımdır. İlk defa uçağa binecek kişiler için böyle bir yardım talebinde bu işlemlerin yapılma sırasını bilen kişilerden yardım almanız doğru olacaktır. 

 

Bazen uçaklar kalkış sırasında manevra yapabilir ve uçak ters dönecekmiş gibi hissedersiniz. Ancak böyle bir durum asla gerçekleştirmez. Genellikle uçağa binmeden önce eğer uçağa binmekten korkuyor ya da ürküyor iseniz olumsuz düşünceleri aklınızdan uzak tutmanızı tavsiye ederim. Uçak kazalarının diğer ulaşım yollarındaki orana göre çok daha az olduğunu unutmayın. Uçaktan korkmanız için herhangi bir neden yoktur. Eğer uçağa binmeden önce kendinizi bilgilendirir ve gerçekleşebilecek durumlar hakkında bilgi alırsanız bu durumlar gerçekleştiğinde ne olduğunu anlar ve paniklememeniz gerektiğini anlarsınız. Ancak uçak korkusu sizde çok büyük bir derecedeyse ve sürekli olarak uçak kullanmak zorunda iseniz doktora gitmenizi tavsiye ederim. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı