İnternetten Canlı Yayın Yapılır Mı?


Bu makale 2015-05-04 19:23:24 eklenmiş ve 468 kez görüntülenmiştir.
BilgiTekno Haberleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile internet üzerinden birçok işlemi yapabiliyor sorunlarınızı internet sayesinde giderebiliyorsunuz. Ancak bu işlemler arasında merak duyulan bir düğer konu ise internet üzerinden canlı yayının yapılıp yapılamayacağı konusudur. İnternet üzerinden canlı yapan birçok siteyi bulmak mümkündür. Özellikle canlı yayın olarak maç izleyeceğiniz birçok nokta vardır. Ancak siz radyo yayını gibi bir yayın yapmak istiyorsanız elbette buda mümkündür. Size internet üzerinden nasıl canlı yayın yapabileceğiniz hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Öncelikle radyo ya da televizyon yayınınızı çeşitli alternatif yollar ile NOC sunucusuna aktarmanız gereklidir. Bu aktarmayı yaptığınız zaman çeşitli araçlar ile size ulaşılabilmesi sağlanacaktır. Örneğin Flash Player, Windows Media Player ve Winamp gibi araçlarla bu sağlanır.

 

İnternet üzerinden canlı yayın iki farklı şekilde yapılır. Birincisi talep üzerine canlı yayın ikincisi ise sürekli olarak canlı yayındır. Talep üzerine canlı yayın internet kullanıcı talep ettiğinde bu bağlantı kurulur. Sürekli olarak canlı yayında ise kullanıcı talep ettiği anda güncellenerek yayının karşısına çıkması ile ilgilidir. Bu özellik radyonun bazı özelliklerini yansıtmaktadır. Yayınızı reklamlar alarak ilgi çekici hale getirebilme ve bunu maddi bir kazanç sağlayabilmek için yayın yapabilme şansına da sahipsiniz. Ancak bu yayının internet üzerinden çok basit ve hızlı bir şekilde yapılabileceğini unutmayın. Ancak kurulum yaparken ve sunucuları aktarırken hangi aracı kullanacağınız oldukça önemlidir. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Otomobil

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2018 BilgiTekno.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Bilgitekno.com, AA Ajansı abonesidir.
İnternet
Yahoo
Spam
Fiber İnternet
Yooz
Google
Youtube
Google Doodle
Ücretsiz İnternet
Yazılım
Microsoft
Windows 10
Mobil
5G teknolojisi
Blackberry
Apple Watch
Galaxy S6
Uyarı Tonu
Cepten Oy
Bilim & Teknoloji
Apple
E-Ticaret
iCub
Silikon Vadisi
Yerli Tablet
FATİH Projesi
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Periscope
Güvenlik
Hacker
Virüs
Uzay
Ebabil
Türksat 4B
Uydu
Nasa
Cern
Mars
SpaceX
Falcon 9
Sağlık
Nano tartı